top of page
CW_image 1.jpg

VITAJTE V PRVEJ LÍNII

Nenávisť ovládla všetky vrstvy spoločnosti, ľudskosť a priateľstvo stratili svoj význam a nikto si nemôže byť istý svojím životom zoči-voči hrubej sile zbraní. Film KOLAPS očami renomovanej vojnovej reportérky, ktorá sa snaží zdokumentovať eskalujúcu občiansku vojnu.

91%
7.4/10
HRAJÚ
Kirsten Dunst, Cailee Spaeny,
Wagner Moura, Nick Offerman, 
Stephen McKinley Henderson
RÉŽIA A SCENÁR
Alex Garland
PREMIÉRA
11. apríl

KOLAPS je veľmi znepokojivý film, ktorý kladie otázku, koľko ľudskosti v nás ľuďoch zostalo. Vpáli vám do očí scény, na ktoré nikdy nezabudnete.

 

S excelentným výkonom Kirsten Dunst, ktorá za túto postavu isto získa mnohé ocenenia, je KOLAPS jedným z najlepších filmov roka a určite sa o ňom bude ešte veľa písať a hovoriť.

 

Režisér Garland nakrútil pravdepodobne jeden z najsilnejších titulov tohto roka, ktorý si budem ešte sám dlho premietať v hlave a diskutovať o ňom s ostatnými.

 

Desivé, vyrovnané a odzbrojujúco humánne. KOLAPS je precízna filmárčina, ktorej sa podarilo zachytiť takmer nesfilmovateľnú tému.

 

Neustále napätie z toho, čo príde v nasledujúcej scéne, v kombinácii s ohromujúcou dokumentárnou zručnosťou pri zachytení surovej hrôzy prinášajú dychberúci filmový zážitok

 

Garland predkladá divákom obrazy vojny, ktorú si väčšina ľudí vždy spája s „nejakou inou krajinou tam vonku, ďaleko od nás, nie tu“. Ale deje sa to tu a práve teraz a môže sa to týkať ktorejkoľvek krajiny na svete. KOLAPS je silný, ktorý vás zasiahne rovnakou intenzitou ako realita.

 

Intenzívny a hlboký filmový zážitok, ktorý otrasie vaším pocitom bezpečia a budete dúfať, že sa režisérova desivá fikcia nikdy nestane skutočnosťou.

SLEDUJTE NÁS

  • Instagram
  • Facebook
  • Youtube
  • Kirsten Dunst sa preslávila svojou úlohou Claudie, dievčatka upíra, v hororovom filme Interview s upírom (1994), za ktorú získala nomináciu na Zlatý glóbus za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Okrem toho si zahrala aj v ďalších filmoch, ako napríklad Malé ženy (1994), Jumanji (1995) a Spider-Man trilógii (2002–2007), kde stvárnila postavu Mary Jane Watson. Jej kariéra pokračovala úlohou vo filme Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) a v tragikomédii Elizabethtown (2005) od Camerona Crowa. Získala si uznanie aj za úlohu v Marie Antoinette (2006) od Sofie Coppolovej.

  • V roku 2011 hrala depresívnu nevestu v dráme Melancholia od Larse von Triera, za ktorú získala cenu na Filmovom festivale v Cannes za najlepšiu herečku. V roku 2015 stvárnila postavu Peggy Blumquist v druhej sérii seriálu Fargo, za ktorú získala nomináciu na Primetime Emmy Award. Ďalšie významné úlohy zahŕňajú filmy Hidden Figures (2016) a The Beguiled (2017) od Sofie Coppolovej. Nedávno si zahrala v temnej komédii On Becoming a God in Central Florida (2019), za ktorú získala tretiu nomináciu na Zlatý glóbus. V roku 2021 ju ocenili nomináciou na Oscar za jej výkon v psychologickom dráme The Power of the Dog.

Kirsten Dunst
  • Wagner Moura je brazílsky herec, režisér a filmár. Narodil sa 27. júna 1976 v Salvadore, Bahia. Jeho kariéra začala v divadle v Salvadore, kde spolupracoval s uznávanými režisérmi a čoskoro sa objavil aj vo filmoch. V roku 2003 získal svoje prvé hlavné úlohy vo filmoch a stal sa významnou postavou brazílskeho filmu. Jeho významné úlohy zahŕňajú Elite Squad a Elite Squad 2, kde stvárnil slávnu postavu kapitána Nascimenta. Prvý film získal ocenenie Zlatý medveď a oba filmy mali ohlas aj mimo Brazílie, čo prispelo k jeho medzinárodnej uznávanej kariére.

  • V roku 2007 hral antagonistu v telenovele Paraíso Tropical a za svoj výkon získal uznanie filmového sveta. V roku 2013 sa objavil v americkom sci-fi filme Elysium po boku Matt Damona a Jodie Fosterovej. V roku 2015 stvárnil drogového bosso Pabla Escobara v seriáli Narcos, za čo bol nominovaný na Zlatý glóbus. Okrem toho, že je uznávaným hercom v Brazílii, má aj konsolidovanú medzinárodnú kariéru a je súčasťou hnutia, ktoré sa snaží o pozitívnu reprezentáciu Latinskoameričanov v Hollywoode.

Wagner Moura
  • Alexander Medawar Garland sa narodil 26. mája 1970 v Londýne, Anglicko. Je anglickým romanopiscem, scenáristom, filmovým producentom a režisérom. Jeho kariéra získala na popularite vďaka románu The Beach (1996). Neskôr bol ocenený za písanie scenárov k filmom 28 Days Later (2002) a Sunshine (2007), ako aj k filmom Never Let Me Go (2010) a Dredd (2012).

  • Najviac je však známy ako režisér a scenárista filmov Ex Machina (2015) a Annihilation (2018). Jeho debutovým režijným projektom bol Ex Machina, za ktorý bol nominovaný na Oscar v kategórii Najlepší scenár, pôvodný. Okrem toho pracoval aj na videohre Enslaved: Odyssey to the West.

  • Garland je synom karikaturistu Nicholasa Garlanda. Jeho tvorba je pestrofarebná a zahrnuje rôzne žánre, od sci-fi po psychologické drámy. Jeho prínos k filmovému priemyslu je významný a jeho diela si získali medzinárodné uznanie 

Alex Garland
bottom of page